HAKKI MÜSTEHLİKZADE’NİN HAKLI MACERALARI: HAKKI BEY HASTANEDE…

hakkı bey, hani şu lezzetli kurabiyeleriyle menşur, güzide sağlık kurumumuz var ya, işte ona gitti on ay önce. gidiş o gidiş, halâ gitmeye devam ediyor. orada doktorlar, tabipler, hekimler, bilcümle tıbbi eleman, sağlık dağıtıyor insanata kepçe kepçe. mevzubahis insanat vızır vızır dörtçarpıdörtlü dolaşan cinsten çokluk, dolayısıyla işin muhasebesel kısmı tenasül uzuvlarından aşşağısı kasımpaşa vaziyetleri. ama bu bizim gariban hakkı bey öyle diil. dış ödemeler tablosu, gelir-gider dengesi, yılsonu bilançosu gibi enstrümanlar mühim onun için. herifin veledinin aylık “milli eğitim” masrafı dünyayı aşmış, kediler tavşanlar köpekler falan derken zıçmış. 

neyse, efendime söyleyeyim, masal bu ya, hakkı bey ne zaman muhasebe odasına girse, yolunacak kaz muamelesi görmekteymiş. hem rakamlar küçükken astronot olmaya heves edip muvaffakiyete erişmiş nasa insanlarına özendiriliyormuş, hem de allem kallem kalem oynatmalarla namevcut masrafların mevcudiyeti başa kakılmaktaymış. yani hakkı bey hakkını arama bilincine sahip bir ideal tüketici (tevellüdü taze okurcuklara not: hakkı bey’in soyisminden de belli: “müstehlik” “istihlak”tan gelir, bkz: arapça, bükünlü diller, osmanlıca, tüketim.) olmasaymış hali harapmış, yediği kazıkla tekrar bi doktora görünmesinde faide olacak imişmiş -işte bu da ilgili literatürde “kurabiye kısır döngüsü” olarak geçer sayın seyircı.  

macera sürecek. hakkı bey’i izlemeye devam edin! tüketici bilincinizi ovalayıp parlatın! fiili livataya nakıs teşebbüs objesi haline gelmeyin!

Reklamlar

2 Yanıt to “HAKKI MÜSTEHLİKZADE’NİN HAKLI MACERALARI: HAKKI BEY HASTANEDE…”

  1. metin Says:

    Ha bi de beni avukatlarla falan uğraştırmayın. Zaten siyasi yasa[k]larla başımız dertte hepimizin, bi de ticari yasa[k]lara takılmayalım bu saatten sonra. Onunçün, yorum yaparsanız şayet, hiçbir ticari kuruluşu hedef göstermeyin kabak gibi filan. Ben de masal anlattım zaten -bana bakmayın.

  2. ekmekçikız Says:

    Geçmiş olsun, Hakkı Bey ahbabınıza, öyledir onlar; kaşıkla salubris dağıtıp zımparayla tahsilat yaparlar ve merak buyurmasın dostunuz, sadece kurabiyeci değil, tümü aynı şekil işlerler. Bu da küçükamerika olma özentisinin kaktırılmış bir armağanıdır, hepimize.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: